Какво е вашето послание към читателите на списание Explosion и дамите от BMLady?

Не спирайте да се развивате, имайте умението да спирате от време на време и да се наслаждавате на успехите си.

viber изображение 2026 07 01 12 42 42 970 e1783715134774

Кой е Иван Дошев извън професията?

Разкажете ни малко повече за себе си.

Какъв човек сте?

Считам себе си за човек, който обича движението във външен и вътрешен план. Обичам задълбочеността в общуването и умея да се радвам на всеки един момент. Обичам да творя и ценя творчеството.

Какво ви вдъхновява?

Различно ….. понякога са моментите изкарани с децата ми. Понякога просто със събуждането се вълнувам какво е подготвил животът ми днес. Обичам да си купувам картини. Имах период, в който творях мини градини и макети на къщи. Музиката ме вдъхновява. Като цяло творчеството и изкуството във всичките му форми ме пали отвътре и ме кара понякога и аз да искам да го правя. И се получава. 

Какво ви носи удовлетворение? –Чувствам се удовлетворен когато съм изживял деня си на пълни обороти и знам, че съм дал най-доброто от себе си. Получавам удовлетворение когато помагам на хора с различни проблеми. Дори да е само с един разговор. Удовлетворен съм когато си давам внимание, грижа и любов.  

Как започва вашият път към космоенергетиката?

Имаше ли конкретен момент или събитие, което ви насочи към тази сфера? – На 26-27 годишна възраст претърпях житейска криза свързана със здравословен проблем и дълго време оставане без работа. Имах проблеми с белите дробове – пневмония, сух плеврит, воден плеврит. Обикалях доста болници и специалисти, но медицината не даде отговор на проблема ми. В отчаянието и безизходицата си започнах да търся и други варианти за решение на проблема ми. Отидох на една гледачка, която ми каза, че имам енергийни вмешателства от двама човека. Каза, кои са хората и нещата ми се навързаха. В опитите си да се изчистя енергийно минах през няколко различни специалисти включително и през църковна институция, но нямах видими подобрения. Всеки даваше най-доброто от себе си, но следващия диагностицираше същите негативи. И така в търсенето си на решение, животът ме срещна с човек, който ми помогна и на когото съм безкрайно благодарен. Започнах да се обучавам при него в продължение на 9 години, като преди около 7 – 8 години започнах да работя професионално в енергиен план с хора.

Как разбрахте, че това е вашето призвание? – Аз не мога да кажа, че това е моето призвание. Аз съм човек, който непрестанно се променя. На този етап с това се чувствам най-полезен за себе си и за обществото. От скоро започнах да провеждам обучения, семинари, ритрийти. Сега съм фокусиран върху това да достигам все повече хора, които са готови за вътрешна трансформация, защото имам какво да дам и с какво да им бъда полезен. Идеята ми е, чрез личен пример и своя поглед върху света, да дам друга перспектива на хората, които имат нужда от мен. И тук говорим за отношението им към света, към себе си, към другите. Да се научим да се свързваме със сърцето си, през любовта, смирението, прошката, благодарността.

Какво всъщност представлява космоенергетиката?

Много хора чуват термина за първи път.

Как бихте го обяснили на човек, който никога не се е докосвал до подобни практики? – Това е уникален инструмент, чрез който всеки един човек, тръгнал по пътя към пробуждането може да получи вътрешна енергийна чистота, лекота, осъзнатост и вдъхновение. Приложенията в космоенергетиката са много, но най-общо казано, баллансира чакралната система, изчиства аурата на човека, премахва всякакви външни енергийни вмешателства, както и някои родови програми, рядко се работи и с карма. Премахва всякакви астрални същности, паразити и спомага за правилното функциониране на органите в организма. Чрез космоенергетиката може да се изчистват и зареждат пространства, храна и вода. Може да повлияе пряко върху житейски ситуации с цел разрешаването им или ясното им осъзнаване с възможност за промяна.

С какви проблеми най-често идват хората при вас?

Какво търсят? – Много, често при мен идват хора, които са опитали много от познатите и общоприети неща и инструменти за решаване на физиологични или психологически проблеми. Търсят надежда, път, способ който да им помогне. Търсят себе си.

От какво имат нужда? – имат нужда от разбиране, съпричастност и личен пример на човек, който е минал през нещо такова. Генерално хората, които идват при мен имат нужда от промяна в живота им, в начина им на поглед върху света. Имат нужда да си зададат въпроси от рода на „Какво искам?“, „Какво давам?“ „На къде вървя?“, „Живея ли живота, който искам да живея?“ и да си дадат ясна равносметка къде са. Имат нужда да си припомнят, че цялата сила е в тях самите и могат да имат живота, който искат стига да си го позволят.

Какви са най-честите предизвикателства, които наблюдавате? – забелязвам, че има много различни ситуации, но много често има сходства с нещата които преживявам в личен план и хората, които идват при мен за помощ. Това е двустранен процес на израстване. 

Какво се променя в живота на човек, когато започне да работи върху себе си?

Кои са най-честите положителни промени, които виждате? – Виждам, че хората са усмихнати, жизнени, вдъхновени и радващи се на живота, който имат. Много често се е случвало да получавам обратна връзка след месеци или година и виждам, че човекът е излязъл от дупката, в която е бил и понякога не защото ситуацията се е променила, а защото е променил отношението си към нея.

Има ли история или случай, който никога няма да забравите?

Разкажете ни за трансформация, която ви е впечатлила. – За щастие все още помня почти всички случаи на хора, които са идвали при мен. Няма конкретна такава ситуация или случай. Имам много истории, но няма да описвам такива в публичното пространство, защото много често хората, които идват при мен са чули за мен от техни приятели, които вече са се възползвали от услугите ми. Тъй като държа ниво на етика и конфиденциалност няма как да разкажа нещо конкретно. 

Според вас защо днес толкова много хора се чувстват изгубени, уморени или откъснати от себе си?

Каква е причината? – Защото живеем в забързани, несигурни и трудни времена. Времена, в които хората минават през силни емоции, много силно излизане от точката на комфорт и е нужна от тях промяна и адаптация. Повечето хора търсят лекари, психолози, психиатри, но когато те не могат да помогнат, е нужно да се разшири погледа и човек да се насочи и към духовния план. Идеята на всичко това, което се случва в глобален план е да се получи масово пробуждане на хората, а то няма как да се случи ако човек е  в точката си на комфорт. Затова няма нищо лошо в това да се чувстваш изгубен, уморен, откъснат от себе си. Няма нищо лошо в това и да получаваш паник атаки. Това е начин душата ти да ти каже …. хей човече спри се, притихни, чуй себе си, виж къде си, промени нещо, разшири перспективата и погледа си, допускай нови и нови неща да ти се случват, защото това, което е работило до сега, вече не работи ефективно за теб.

Какво бихте посъветвали? – В момент на криза от всякакъв характер бих посъветвал да разширяваме полето си на изследване. Да търсим възможности. Да си направим пренастройка на начина на мислене, че всичко което ни се случва е за наше най-висше благо и добро, и че сме закриляни от висши сили. Да си позволяваме да преживяваме нещата, които ни предостави живота с благодарност, с доверие в себе си, водени от любовта.

Каква е връзката между физическото здраве, емоциите и енергията?

Защо е важно да гледаме на човека като едно цяло? – Защото сме многомерен организъм. Защото не може да заложим само на здравето и същевременно да сме супер гневни или яростни към хора, ситуации или към себе си и да бъдем добре здравословно. Нито е здравословно да правим само духовни практики, забравяйки че имаме физическо тяло, за което трябва да се погрижим  с тренировки, с правилна храна, вода и масажи. За да бъде човек балансиран е нужна всекидневна работа в направленията физическо, психологическо и енергийно здраве.

Какво бихте казали на човек, който се страхува да направи първата крачка към промяната? – Нека да затвори очи и да си се представи на предсмъртния си одър. Нека да си зададе въпросите: – Изживях ли живота си по най-добрият за мен начин? Направих ли всичко, което исках да направя? Щастлив човек ли съм? Изпълнен ли съм с любов и благодарност? Обичах ли? Бях ли обичан? Показвах ли го често на хората, на които държа?

Каква е вашата мисия?

Какво искате да оставите след себе си? – Искам да докосна колкото се може повече хора до  философията си и начина си на поглед върху живота.

С какво искате да бъдете запомнен? – С добротата, любовта, отдадеността, грижата, вдъхновението и вярата които нося в себе си.

Финален въпрос

Какво е вашето послание към читателите на списание Explosion и дамите от BMLady?  Не спирайте да се развивате, имайте умението да спирате от време на време и да се наслаждавате на успехите си. Имайте време да си благодарите и да благодарите на хората около вас, които ви подкрепят. Обичайте, бъдете обичани, бъдете будни и изживейте този живот, така че накрая да си кажете …. „Ейййй ….. много хубаво си поживях. Доволен/на съм!“

vizitka front
vizitka back

Статията подготви за вас Иван Дошев https://ivandoshev.bg/

иван дошев

Pin It on Pinterest

Shares